Urban Fantasy

Księżyc i Blake
Autor: Raven Moon
Status: Trwające


Evelyn przeżywa ciężkie chwile. Zmaga się ze śmiercią ukochanej siostry. Po raz kolejny ucieka z domu. Nawet nie zdaje sobie sprawy, że ta ucieczka zmieni jej życie. Znajomość z tajemniczym chłopakiem, kolejne rodzinne kłótnie, dziwne sny doprowadzą ją do miejsca, w którym odkryje mroczne sekrety z życia jej zmarłej siostry. Czy udźwignie ciężar sekretów, ukrywanych przed nią latami? Co kryje się za snami dziewczyny? Czy w końcu odnajdzie szczęście u boku Blake'a? A może grozi jej niebezpieczeństwo?

Trylogia Burzy
Autor: ⓢⓘⓛⓔⓣⓗ ⓡⓤⓑⓨ  
Status: Trwające
Trylogia Burzy to seria powieści urban fantasy. Jej części to Błyskawica, Grom i Huragan.
W połowie XXI-w. na Ziemi pojawiają się Deamony — tajemnicze stworzenia, o duchowej postaci i wyglądzie zwierząt. Zjawiają się one przy swoich właścicielach i obdarzają ich niezwykłymi mocami. Ludzi tych zaczęto nazywać Wybranymi. 
Nastaje nowa Era Uduchowienia, w której to czy posiadasz Deamona decyduje o twoim przeżyciu i pozycji. Grupy Wybranych, które zwykli mieszkańcy zaczęli nazywać Gangami, tworzą Rząd i sprawują okrutną dyktaturę. Osoby spoza elity posiadającej Deamony żyją w nędzy na krańcach miast, w ich ostatnich Strefach. Zazwyczaj umierają z głodu i wycieńczenia lub są zabijani za sprzeciwianie się władzy. 
Istnieją jednak buntownicy, którym nie podoba się ta kolej rzeczy. Wybrani, którzy walczą, wraz ze swoimi Deamonami, o pokój. 
Jeden z nich jest wyjątkowy. Ma on moce, ale nie Deamona.
Zbudzeni
Autor: Maxine
Magia istnieje, wiesz?
Świat elementalistów od wieków trwa ukryty przed wzrokiem zwykłych ludzi. Choć piękny i przepełniony niesamowitymi możliwościami, jakie zapewnia obecność magii żywiołów, wciąż wiele brakuje mu do idyllicznego obrazu, o którym niegdyś śnili magowie. Szczególnie teraz, gdy nad ich społecznością zbierają się ciemne chmury. 
Zrodzenie się potężnej energii rozpoczyna serię wydarzeń prowadzących do odnowienia starego konfliktu. Kiedy więc powietrze na dobre wypełnia się elektrycznością, wszyscy wiedzą, że nie ma już odwrotu i pora opowiedzieć się po jednej ze stron. Do kogo przyłączy się wybraniec władający tą niszczycielską magią, którego tożsamość pozostaje nieznana?
Leonardo to mag należący do Bractwa. Mimo że bardzo chciałby prowadzić spokojną egzystencję, przysięga, którą złożył lata temu, obliguje go do włączenia się w sprawę magów. I choć początkowo nie przejawia zbytniego entuzjazmu, angażuje się o wiele mocniej, niżby mógł się spodziewać. W końcu pomoc innym to coś, w czym zawsze się odnajdywał.
Lena ma normalne, szczęśliwe życie. Do czasu. Jedno zdarzenie wywraca wszystko do góry nogami. Okazuje się bowiem, że Lena nie jest zwyczajna — w jej żyłach płynie krew elementalistów. Jakie konsekwencje pociągnie za sobą ta wiedza? Czy Lena jest gotowa na przyjęcie dziedzictwa i co to tak naprawdę dla niej oznacza?
Ta opowieść jest preludium wielkich wydarzeń. Kameralną historią dwójki ludzi, którzy mają wziąć w nich udział. Ukazuje ich codzienne sprawy, marzenia i zmiany, których muszą w sobie dokonać, by móc stawić czoła przeciwnościom losu. To cisza przed burzą. 

Patrz, jak żywioł budzi się do życia. 
Status: Trwające


Autor: Olga S. Neilwood
Ellen spotykają ostatnio same tragedie, zginęła osoba, którą kochała najbardziej na świecie. Oddala się od rodziców i sama musi radzić sobie z wszystkimi problemami. Przeprowadzka niczego nie ułatwia. Teraz Ellen będzie zmuszona poukładać sobie życie w nowym mieście, na drugim końcu kraju. Nieoczekiwane wydarzenie zmienia jednak wszystko w wielką tajemnicę. Jej życie wcale nie należy do niej! Czy Ellen Prescoth w ogóle kiedyś istniała? Komu można ufać, a kto jest największym zagrożeniem?
Status: Trwające


Projekt Griffin
Autor: Griffin
Połączenie fantasy, kryminału i romansu. O młodej dziewczynie, beztrosko idącej przez życie aż do momentu, gdy zostaje ono wywrócone do góry nogami. Zostaje brutalnie wrzucona do świata, gdzie mityczne stworzenia beztrosko przechadzają się po świecie, zło po raz kolejny wygrywa wojnę, bo się lepiej sprzedaje niż dobro, a lokalny uniwersytet nawiedza seryjny morderca. No i jak tu się skupić na nadchodzących testach, gdy po kampusie szlajają się agenci FBI, a na dodatek okazuje się, że twoja najlepsza przyjaciółka jest córką samego Króla Piekieł?
Status: Trwające

0 komentarze:

Prześlij komentarz