Low Fantasy

Cień Gritmore
Autor: Betty Gilbert
Status: Trwające
„ (…) Minęła chwila, zanim Elsa odwróciła się od okna i spokojnym, lecz mocnym głosem powiedziała: - Nic nie dzieje się bez przyczyny.” Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstają najpotężniejsze zaklęcia? Takie, które są w stanie zmienić cały świat i zagrozić naturze i ludziom? Jakie konsekwencje przynoszą? I jaką cenę należy zapłacić za ich powstanie? Dobroduszna Alice, promienna Nessie, żywiołowa Melanie i bystra Daniela – gdy wszystkie cztery poznają historię swoich przodków, odkrywają, że są ze sobą w pewien sposób połączone. Wydarzenia sprzed laty mają swoje odbicie w teraźniejszości i dziewczyny są zmuszone rzucić się w wir poszukiwań rzeczy, której wszyscy szukają. Życie stawia przed nimi egzamin z lojalności, odwagi, wytrwałości i pokory, który muszą zdać, by dobiec do końca.


Bractwo Yōkai
Autor: tpiapiac
Status: Trwające

Chris, nie ufając swoim mocom, chcąc się sprawdzić ciągle wykorzystuje swój tajemniczy dar. Nieostrożny chłopak, szpanując swoimi umiejętnościami wybudza onich i aktywuje ich do walki z nim. Nieświadomy niczego chłopak, nie ma pojęcia, że poprzez nieostrożne korzystanie z siły jaką daje mu jego druga natura, obudził w sobie mroczną wersję kitsune – lisiego demona Yoruyami* (yoru – noc, yami – mrok), będącego chłopięcym wcieleniem niebezpiecznego i bezwzględnego nogitsune.


Otwórz oczy
Autor: Rea
Status: Trwające
Świat pełen okropieństw, w którym tak trudno przeżyć. Każde z nich ma na to swój sposób. Rosabelle - dziewczyna, która straciła wszystkich, których kochała. Popełniła czyn, mogący dać jej szansę na lepsze życie. Zabiła człowieka z zimną krwią. I to nie byle jakiego człowieka. Prezydenta. Uciekła z więzienia i jest zmuszona uciekać dalej. John - chłopak, który ma na sumieniu wiele ludzkich istnień. Wyrusza w pościg za mordercą swojego "pana". Nienawidzi Rose za to, co zrobiła. Pragnie się na niej zemścić.Ale czy pewnego dnia jego myślenie się zmieni? Co zrobi Rosabelle, gdy dowie się, kto odebrał jej tych, których kochała? Co stanie się, gdy tych dwoje się spotka? Czy przyjaźń ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie? Czy w tym świecie jest miejsce na miłość?


Wróg Publiczny
Autor: Eveline
Status: Trwające
Przypadek – do niedawna w słowniku Bractwa Złodziei nie widniał taki wyraz. Nie znaleziono go zapisanego w żadnym z archiwów, nie obijało się ono o uszy podczas szmeru rozmów w tunelach. Nikt nie chciał przyznać, że jego dokonania są dziełem zbiegu okoliczności.
W świecie Bractwa Złodziei istnieje tylko jeden człowiek, o którym nikt ze zwykłych obywateli nie wspomni, choć wszyscy wiedzą o jego istnieniu. Na którego wspomnienie każdy zadrży, choć nigdy nie miał szczęścia zobaczyć go na własne oczy.
Albo inaczej – nikt nie wie, że na co dzień przechodzi obok niego. Bo kto by pomyślał, że ten niepozorny mężczyzna, mijany w drodze do domu, jest najbardziej poszukiwaną osobą w historii...
Wróg Publiczny.
Mało kto wie, jak naprawdę ma na imię. Nieliczni potrafią rozponać go, jak spaceruje swobodnie po ulicach. W wyobrażeniach każdego obywatela widnieje jako nieskażona wpadką legenda. 
A jednak o mało nie dostał się w łapy strażników na moich oczach. Przypadkiem.

Jego prawdziwe imię znają tylko nieliczni. A ja je poznałam.Też przypadkiem. 


Autor: Leslie M
Status: Trwające
Emma Winfield od dłuższego czasu miewa niezrozumiałe, lecz realistyczne sny. Obrazy, które widzi każdej nocy, tłumaczy zmęczeniem lub nawet szaleństwem. Z czasem jednak próbuje odgadnąć ich znaczenie i sens. Postanawia odkryć, co tak naprawdę symbolizują. Jej działania przyniosą nieuniknione konsekwencje i nikt nie będzie w stanie powstrzymać lawiny wydarzeń.Autor: Rolaka
Status: Trwające
Być zwykłym człowiekiem - to odległe marzenie staje się dla młodej Penelopy mottem, dzięki któremu będzie w stanie przetrwać czas próby, jaki wyznaczyli jej Bogowie. Dręczona przez sny i wizję swojej niechybnej śmierci, ucieka przez wołaniami Najwyższych, którzy oczekują od niej czynów, jakich nie jest w stanie dokonać. Wplątana zostaje jednak w wojnę, którą wypowiedział sam Ares. I choć postanawia przywrócić swojemu życiu normalność zabraną przez jej matkę, Atenę, przeznaczenie wprowadza ją na zupełnie inną ścieżkę. Czy uda jej przezwyciężyć proroctwo i jak zakończy się wojna, której konsekwencje rozpoczną nową erę?


Ognie Niezbyt Piekielne
Autor: Rinkashi Meari
Status: Trwające
Bycie licealistką nie jest proste, zwłaszcza jeśli jesteś demonem. Hormony buzują, a demoniczna natura ciągle daje o sobie znać. Magda jest całkiem potężna, jednak marzy jedynie o w miarę normalnym życiu. Nigdy nie będzie jej to dane, ponieważ los wyznaczył jej naprawdę ważne zadanie. Póki co musi walczyć i co chwile udowadniać, że mimo wszystko pozostała człowiekiem, a klątwa, która sprowadza na nią grad idiotów, wcale jej tego nie ułatwia.
Mity- Hades i Persefona
Autor: Mistral Wind
Status: Trwające
On- pan ciemności, która otacza go swoimi mackami od wczesnego dzieciństwa i Ona- księżniczka przyrody, która wzgardzała miłością. Historia greckiego mitu, bardzo zmieniona i urozmaicona, opowiedziana jeszcze raz, tyle, że lepiej ;)Duch z Warm Springs
Autor: NatalieShakur 
Status: Trwające
Nastoletnia Samantha opuszcza Anglię, by zamieszkać z ojcem w małym miasteczku Madras w stanie Oregon, zaraz obok rezerwatu Indian Warm Springs. Dziewczyna szybko poznaje nowych znajomych, zwłaszcza tych z rezerwatu. Po jakimś jednak czasie zaczyna odkrywać związane z tym miejscem tajemnice i dowiaduje się, że choć całe życie mieszkała na innym kontynencie, ma z Indianami dużo więcej wspólnego niż by się tego spodziewała. Kim naprawdę jest i jakie jest jej przeznaczenie? Co za tajemnice skrywają Indianie z rezerwatu w Warm Springs?
ZwiastunUkryci. Więżniowie iluzji.
Autor: Zakręcona Czytoholiczka
Świat stoi nad przepaścią. We wszechogarniającym kryzysie wartości ludzie pozbawieni przewodników umierają. 
W chaosie rośnie zagrożenie ze strony dżihadystów, jednak czy to ich powinniśmy się obawiać najbardziej?
Ukryci zostali powołani, by zaprowadzać ład, pokój i dobro między ludźmi. 
Jednak okazuje się, że Moc ma dwie strony: Dawania i Zabierania. 
Którą ostatecznie wybierze Szarlin Melania Drucka?
Czy odgadnie tożsamość prawdziwych ukrytych?
Czy pokona zasłonę iluzji?

Uważaj. Nic nie jest takim, jakim się wydaje.

Status: Trwające


Żarłoczny czas niszczy wszystko prócz nas
Autor: Gabsone nene
Status: Trwające
Wszystko zaczęło się wiele wieków temu, gdy sto wybranych osób zostało obdarzone umiejętnościami podróży w czasie. Każda z tych osób posiadała swoją specjalną cechę, która wyróżniała ją na tle innych. Gdy zaczęli umierać, okazało się, że ich umiejętność nie ginie, ale jest przekazywana dalej ­- nie potomkom, nawet nie ludziom tej samej narodowości - w przypadkowy sposób, który rządzi się tylko jedną regułą: nie ma podróżnika w czasie w tym samym wieku. W każdym roku rodzi się jeden podróżnik. Po pewnym czasie, gdy pojawiły się osoby zainteresowane tym zjawiskiem, zasad zaczęło przybywać... a podróże w czasie stały się jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic.

Vira nie powinna o tym wiedzieć. Nie powinna być z tym związana. Ale Czas... miał swój własny plan...Autor: Sparks Fly
Status: Trwające
Moi rodzice od zawsze byli dla mnie ważni. Uważałam ich za idoli, wzorce do naśladowania, ludzi „magicznych” (nie wymyśliłam sobie tego, mniej więcej tak nazwali siebie w jednej z naszych rozmów, kiedy miałam osiem lat) i kiedy dowiedziałam się, że nigdy im nie dorównam, postawiłam sobie dwa życiowe cele: stać się kimś niezwykłą i zaimponować rodzicom. 
Pojawił się tylko jeden problem – nie zawsze wszystko wychodzi tak, jakbyśmy to sobie zaplanowali i choć zawsze marzyłam o studiach i karierze, okazało się, że są ludzie – a nawet nieco więcej niż ludzie, którzy uznali, że mogą mieć coś do powiedzenia o moim życiu, które nagle stało się dość zagmatwane i to zupełnie nie z mojej winy. 
Zbliża się Stulecie – święto, z powodu którego wszyscy nagle poważniejszą – i czas wybrać, po której stronie stanąć. Uwaga, zmierzę się ze złodziejami. 
Złodziejami uczuć. 


Autor: Kattys
Status: Zawieszone
Opowiadanie składa się z trzech części, które są wzajemnie powiązane miejscem akcji i niektórymi bohaterami.
Wand Highschool to z pozoru normalna szkoła, ale czy na pewno? Opowiem wam historię uczniów tej szkoły. Jest to opowieść pełna magii, tajemnic i pytań. Niezwykli uczniowie szukają odpowiedzi, po drodze przeżywają chwile szczęśliwe, poważne, ale także życiowe tragedie.
Jak potoczą się losy różnych pokoleń magów uczących się w tej szkole?
Autor: Sza - ma - nka
Światło i Mrok są rodzeństwem, które znienawidziło się od chwili przyjścia na świat. Cóż się dziwić - w końcu to przeciwieństwa. Ale nie o tym opowiada ta historia. Weira jest potomkinią boginki Mrok i żyje wraz ze swoimi pobratymcami w Domu. Istotą życia Cieni - bo o nim mowa - jest walka z Kolcami - potomkami Światła. Wzajemne zwalczanie się to coś naturalnego, jak wschód i zachód słońca. 
Pewnego dnia coś się zmienia... Gdy Weira opuszcza zamknięty teren, na którym dotąd żył, poznaje kogoś, kto na zawsze zmienia jej podejście do kwestii konieczności walki. Jak jednak poradzić sobie z czymś, co trwa od wielu setek lat? Jak wyzwolić się spod twardych rządów bóstw? Opowiadanie autorskie.
Status: TrwająceAutor: Alenna
Gdy Imperium toczy wojna domowa, a mniejsze państewka próbują umocnić swoją pozycję, na kontynencie smoki stają się niechcianymi szkodnikami, które niszczą wioski i kradną złoto. Zawód smokobójcy staje się coraz bardziej zyskowny, a wielu próbuje swoich sił w starciu z gadami, jednak tylko nieliczni są w stanie zdobyć kilkuletnie doświadczenie. Erik sam siebie uważa za najlepszego w tej nietypowej profesji, jednak szybko okazuje się, że zabicie smoka jest dopiero początkiem jego problemów. Niespodziewanie staje się jednym ze świadków morderstwa i musi odkryć kto zabił starego bankiera.
Status: Trwające

0 komentarze:

Prześlij komentarz