High Fantasy

Autor: Valakiria

Status: Zawieszone
Olav, chłopiec z małej wsi na Wybrzeżu, w wyniku nieszczęśliwego wypadku odkrywa, że dysponuje niezwykłą mocą. Nie zdaje sobie jednak sprawy, co to oznacza. Już wkrótce zostaje wyrwany z rodzinnej miejscowości i rzucony w wir wielkiego, groźnego świata. Świata, który właśnie zaczyna się zmieniać...
Jak Olav poradzi sobie ze swoim darem? Czy dojrzeje do odkrycia swojego powołania? I jaki udział będzie miał chłopiec w piszącej się na jego oczach historii?


Wiedźmin
Autor: Lena_S
Status: Zawieszone
W Królestwie Erwen od wielu lat dochodzi do krwawych mordów ludności podejrzanych o praktykowanie magii. Królowa Ishalia napędzana fanatyzmem i podżeganiem kapłana kultu doprowadza do zagłady wielu istnień. Wiedźmin wraz z niewielką kompanią istot innych ras przemierza krainę Erwen w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca. Każdego dnia wisi nad nimi niebezpieczeństwo, bo każdy osobnik niebędący człowiekiem zostaje skazywany na śmierć. 

W drugim zakątku kontynentu Desthar swą służbę królowi Casterlahowi Okrutnemu pełni młody Nordmarczyk, Sor'Qell. Po zdradzie krainy zdezerterował i przysiągł służyć królowi Arsayi, który pragnie zdobyć ziemie Irhonu, gdyż uważa siebie za prawowitego władcę królestwa. Nie wszystko jednak idzie po jego myśli, a zabicie Białej Wilczycy może dodatkowo doprowadzić do wojny z dziką, nieznaną Północą.


„Więcej jest rzeczy w niebie i na ziemi, niż się to śniło waszym filozofom”. Hamlet, akt 1, sc. 5
Autor: Emelia DSE
Status: Zawieszone
Tajemnicze opowiadanie powstałe z połączenia między innymi książek: "Mroczne materie" P. Pullamna, "Zmory Alaizabel" C. Woodinga oraz bardzo bujnej wyobraźni autorki. Opowiada o zwykłych i niezwykłych nastolatkach, których (z pozoru) nic nie łączy. No bo co wspólnego mogą mieć ze sobą zwykły chłopak Daniel, Ethan ze świata dajmonów, Annika z przerażającego świata pełnego potworów i Diane, która cudem przeżyła w lochach wampirów? Czy coś ich połączy? Jakie zagrożenie będą musieli zwalczyć?


Biały Lotos
Autor: Mari Kim
Status: Zakończone
Istnieje legenda o Świętych Smokach, których dusze zamieszkują ciała ludzi od pokoleń, a w zamian za to, dzielą się swoimi mocami. Człowiek ten nazywany jest Posiadaczem i może władać jednym z pięciu żywiołów. Jednakże za wspaniałym tytułem, kryje się wiele pułapek, a owy Posiadacz może zapomnieć o spokojnym życiu. Dochodzą nowe obowiązki, nowy świat oraz ludzie, którzy nie są ani sprzymierzeńcami, ani wrogami. Jeden błąd może wiele kosztować, a każdy ruch jest pod obserwacją ludzi z wyższych sfer.
Młoda dziewczyna, która otrzymuje niesamowity dar od losu, pragnie go wykorzystać i przysłużyć się społeczeństwu, aby przywrócić wiarę w sprawiedliwość. Jednak najpierw musi sama uwolnić się od ciemności, w której była do tej pory i zawalczyć o swoje życie oraz szacunek. Czy uda jej się sprostać wyzwaniom, które rzuci jej los? Czy osiągnie upragnione cele, nie tracąc przy tym ostatniego zdrowego rozsądku? Czy odkryje kim tak naprawdę jest Alex i do czego zmierza? Czy najlepszy przyjaciel dziewczyny, będzie zawsze ją wspierał?

Wejdź do świata, gdzie nauka przeplata się z magią. Potęga ludzkiego umysłu, nie odkryte dotąd tajemnice, nowe miejsca siejące mnóstwo niebezpieczeństw.
Kapłanka
Autor: Anna Paulina
Znaleźć się w niewłaściwy miejscu o niewłaściwym czasie, to zdanie najlepiej oddaje zarazem największą radość jak i najgorsze przekleństwo Daliwii. Wszystko w jej życiu toczyłoby się normalnie, gdyby urodziła się kilka minut wcześniej lub później. Była dwiema osobami, stała się jedną tylko po to, by prowadzić podwójne życie w dwóch różnych światach. W jednym z nich jest studentką, a w drugim Wielką Kapłanką, pewnej Bogini, która postanowiła dać o sobie zapomnieć.
Status: Zawieszone"Po drugiej stronie lustra"
Autor: Kattys Blogerka
Status: Trwające
Opowiadanie skupia się na dwójce przyjaciół: Anieli i Danielu, którzy byli posiadzaczami dwóch niezwykłych luster. Pewnego dnia za pomocą właśnie tych luster dostają się do świata niczym wyjętego z baśnii. Niestety ciąży na niej klątwa. Młodzi bohaterowie muszą sobie radzić z problemami licealnego życia oraz znaleźć sposób na przełamanie złego zaklęcia. Jednak co stanie się, jeśli los wiedzie ich przeciw sobie?Sekrety Ithyser
Autor: NatalieShakur
Status: Trwające
Ithyser - kraina zamieszkała przez ludzi, elfy, krasnoludy i przez mnóstwo innych wspaniałych istot. Rządzą nią Lordowie: Ognia, Wody, Powietrza i Ziemi. Ithyser żyje bowiem tymi oto czterema żywiołami, nad którymi panują tylko niezwykli i o tych niezwykłych jest właśnie ta historia. Sekrety Ithyser to także opowieść o miłości, przyjaźni, poświęceniu, walce i cierpieniu, ale przede wszystkim o przeznaczeniu. Mroczny Władca
Autor: Necco.
Status: Trwające
Żył w zapomnieniu, szukał ukojenia dla udręczonej duszy, aż w końcu nadszedł dzień, w którym będzie musiał stawić czoła swemu przeznaczeniu. Był Mrocznym Władcą, jednym z trzech potężnych braci, którzy władali wielkimi krainami. Musiał znów wstąpić na tron i pokonać zdrajców, którzy wystawili jego jestestwo na ból.
Wyrocznia z Vira'ah przepowiedziała jego powrót, lecz nie sam miał stoczyć bój z braćmi. U jego boku miała stanąć kobieta, bo tylko ona mogła dokonać tego, co jeszcze nikomu nie udało się zrobić. Odkupienie jego duszy wymagało pewnych poświęceń.
Minaris
Autor: Jane L. C.
Status: Trwające
Trzeci Magiczny Świat Minaris to miejsce, gdzie magia nie istnieje. W każdej krainie panuje grupa kałanów nazywających siebie Oświeconymi. Uważają, że magia, która kiedyś istniała była darem od Zła. Jakiekolwiek wzmianki o niej są surowo karane przez kapłanów. 
W takim Świecie żyje Evin, młody myśliwy, który za wszelką cenę stara się pomóc swojej rodzinie, która ledwo wiąże koniec z końcem. Chłopak nie wierzy w magię. Nie wierzy też w to, co mówią Oświeceni. Zmaga się tylko ze swoim życiem… i odwiecznym wrogiem, Bryanem. Do czasu…
Kiedy Evin poznaje tajemniczego Mossa chłopakowi zostaje powierzona bardzo ważna i niebezpieczna misja. 
Czy Evin poradzi sobie z zadaniem? Jak zakończy się jego podróż przez Trzeci Świat? Czy chłopak rozwiąże problemy z jego byłym przyjacielem Bryanem? Co zastanie w rodzinnym mieście, kiedy wróci… jeśli wróci? Autor: Amadea
Status: Trwające
Odkąd ludzie nauczyli się okradać elfy z ich cmentarzysk, które okazały się być "kopalnią kamieni szlachetnych", musiały się przed nimi ukryć, by ocalić swoją rasę, gdyż zaczęły się masowe rzezie "cennych". Elfy nie potrafiły walczyć. Sytuacja zmusiła je jednak do nauki sztuk walki i zmiany swojej łagodnej natury. Nastąpił podział wśród elfów. Wściekła na ludzi Królowa zebrała część poddanych i opuściła Kastę tworząc Elfy Ciemności, które stały się postrachem ludzkości w odwecie za przeszłość. 
Srebrnooka Amadea, dziedziczka tronu dostaje pod opiekę adepta Milo, którego musi nauczyć zasad panujących w Królestwie Światła. Uparty chłopak, który ma w połowie elfią krew, nie ułatwia jej tego zadania.Autor: Raixly
Fay jest Łowcą — jednym ze strażników Wyobraźni. Odwiedza fikcyjne światy, gdzie porządkuje historie, naprawia błędy w ich fabułach i przywołuje niepokornych bohaterów do porządku. Stara się jak najlepiej wypełniać swoje zadania. Pewnego dnia jednak zaczyna mieć wrażenie, że ktoś chce mu zaszkodzić, a może nawet… zabić.
Tymczasem w jednym ze światów dzieje się coś dziwnego. Kolejni Łowcy przepadają bez śladu. Historia zaczyna żyć własnym życiem, podobnie jak jej bohaterowie. Fay postanawia temu zaradzić. Nie wie jednak, że to najbardziej ryzykowna decyzja, jaką kiedykolwiek podjął, i że od niej może zależeć los całego wymiaru Wyobraźni.
Status: Trwające


Autor: Chupacabra
Leśna kraina. Słońce, które przebija się przez gałęzie oświetla kryształy wyłaniające się z jeziora. Powietrze wydaje się iskrzyć. Każdy obecny na miejscu czuje mrowienie na swojej skórze. Na razie jest bezpiecznie. Ale niedługo będą musieli wracać. Kiedy słońce zacznie chylić się ku zachodowi kreatury wylezą ze swoich nor i dopiero w środku nocy znów będzie można spokojnie postawić stopę poza murami miasta. 
Prawie. Tutaj nigdy nie będzie do końca bezpiecznie.
Status: Trwające


Autor: Martwa Pralinka
Spokój Devlichonu został zaburzony przez wydarzenia jakie miały miejsce ponad pięćset lat temu. Królowie znikali bez śladu, objawy czarnej choroby pojawiały się w biednych okręgach na północy kraju, w miastach zaczęły pojawiać się dawno wygnane krasnoludy, a w powietrzu unosił się silny zapach śmierci. Ev-Etoor, Koronne Państwo, od lat tworzy armię chroniącą otoczony pięcioma murami zamek w Balvatru. Młoda dziewczyna postanawia dołączyć do pierwszego rzędu wojowników, by udowodnić rodzinie, że potrafi dobrze władać zmysłami, nie wie, że ten śmiały krok zmieni w jej życiu wszystko.
Status: Trwające

0 komentarze:

Prześlij komentarz