Heroic Fantasy

Bellum omnium contra omnes
Autor: Mentrix Hadley
Status: Trwające
Bogowie są podobni do ludzi. Także się śmieją, kochają, nienawidzą i mszczą. Jednak oni nie mają zahamowań. Aby ocalić najdroższego przyjaciela potrafią zabić swoich towarzyszy, aby się zemścić zniszczą połowę świata.
Można ich podzielić na dwie strony konfliktu: tą jasną i tą ciemną. Przynajmniej w teorii. Oni wszyscy, niezależnie od pochodzenia, są tacy sami. Nie należy im ufać. W praktyce, każdy dba tu tylko o siebie, o swoją pozycję i moc, nie przejmując się tym, że kogoś rani. Oczywiście istnieją wyjątki, lecz znikają one w morzu ambicji i żądzy władzy.
Chciałabym wam opowiedzieć historię panteonów, historię bogów. Choć rozgrywała się ona tysiące lat wcześniej, ma wpływ na to, co dzieje się teraz. Bo bogowie nie wybaczają, nie zapominają. Ich rozgrywka trwa nadal, ale ważne są także ich pobudki. Nie wszystko jest tak jasne, jak się wydaje. Przeczytajcie, zrozumcie. Może to uratuje wam dziś życie, bo ciemność i chaos nadciągają.
I spróbujcie im wybaczyć.
Zabójcy Cieni
Autor: Berwarna
Status: Trwające
Świat po wojnie opanowały istoty będące niegdyś ludźmi - Cienie. Nie mają uczuć, słuchają tylko głosu Wargaona. Nikt nie jest bezpieczny.
Kala jako jedna z nielicznych jest człowiekiem. Kiedy jej rodzina się rozpada i dziewczyna trafia do ukrytej Strefy IV ukazuje się prawda - to ona jest bohaterem z przepowiedni. To ona wszystkich ocali. Ale za jaką cenę?
Czy Kala zdoła ominąć swoje przeznaczenie? Da radę uciec losu? Czy może pozwolić sobie na szczęście z Ianem - jedyną osobą, która sprawia, że Kala może się uśmiechnąć?
Wojna. Śmierć. Magia.
Czy jesteś gotowy na walkę?


Wojowniczka z Kagolanii
Autor: Kasamiyo Akasawa
Status: Trwające
W okrutnym, pełnym anarchii i powojennego chaosu świecie władzę sprawują ci, którym dane jest posiąść wiedzę. A nią dysponują tylko dwie potężne organizacje, które zazdrośnie strzegą swoich tajemnic. Kalena dostaje szansę zostania członkinią jednej z nich - Stowarzyszenia Skrybów, które zachowując pozory wyłącznie naukowej działalności od lat szkoli młodych wojowników. Po ukończeniu trudnego szkolenia szkolenia dziewczyna zmienia się diametralnie. Idee Stowarzyszenia stają się jej bliskie i pragnie pomóc w rozpropagowywaniu ich. Jednak już niedługo światem ma wstrząsnąć kolejna wojna. 


Daughter of the Frozen Forest
Autor: Justyna Weronika
Status: Trwające
Migua - magiczny świat zamieszkiwany dotąd przez pokojowo nastawione stworzenia staje w płomieniach targany wojną wypowiedzianą przez okrutnego króla. Po wielu latach konflikt ustaje; nienawiść i chęć zemsty pozostają jednak w sercach sworzeń, które dotąd wystrzegały się działań zbrojnych. Wojna ponownie zbiera swoje żniwo, tym razem jednak lawina zniszczeń dosięgnie w końcu jej twórców.


Autor:  Dont Cry To Me
Status: Trwające
Arivan Morgenstern jest Nienarodzoną. Rasą, która pilnuje porządku w trzech światach: jej-Alias, na ziemi oraz świecie Ciemności. Dziewczyna za nie posłuszeństwo zostaję zesłana na 250 dni na ziemię, gdzie ma odnaleźć chłopaka. Jak się okazuję nie takiego zwykłego. Sprawa miała być prosta, jednak ona nie umie go oddać Radzie. Dlaczego? Czy dowie się o przepowiedni o sobie i nim? Czy sprosta temu co na nią czeka?Czy dojdzie do straszliwego końca? Czy poświęcenie nie będzie zbyt wielkie? Czy Arivan poradzi sobie z tym wszystkim?

0 komentarze:

Prześlij komentarz